Zaboravili ste šifru?
Ako još nemate Korisnički račun, možete ga kreirati ovdje.
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
Početna strana arrow Vijesti arrow Slovenija arrow Slovenija: Koliko in kam potujemo Slovenci?

Slovenija: Koliko in kam potujemo Slovenci?

Ponedjeljak, 31 Oľujak 2008

Slovenija: Koliko in kam potujemo Slovenci? V zadnjem četrtletju lani je 26 odstotkov Slovencev, starejših od 15 let, odšlo na 781.000 turističnih ali poslovnih potovanj. Kot še poroča statistični urad, je bila dobra polovica zasebnih potovanj v Sloveniji, kjer je najbolj obiskana občina Piran. Sledijo ji Ljubljana, Kranjska Gora in Zreče.

Med tistimi, ki so potovali v tujino, se jih je okoli 95 odstotkov odpravilo v eno od evropskih držav. Prednjačijo še zmeraj Hrvaška, Avstrija, Bosna in Hercegovina in Italija. 27 odstotkov naših turistov je bivalo v hotelih, 58 odstotkov pa v zasebnih nastanitvah.

Med oktobrom in decembrom 2007 so Slovenci opravili tudi 166.000 poslovnih potovanj, na katera se je odpravilo 107.000 ljudi. Večinoma so potovali po Evropi, 18 odstotkov pa jih je svojo poslovno pot opravilo znotraj države. Tri četrtine Slovencev, ki se v zadnjih treh mesecih lanskega leta niso podale na nobeno potovanje, kot razloge navajajo pomanjkanje prostega časa (34 odstotkov), finančne razloge (31 odstotkov) ali slabo zdravstveno stanje (12 odstotkov), ostali pa preprosto niso čutili potrebe po potovanju.

(rtvslo.si)

 
« Prethodna   Sljedeća »
exploring bosnia and herzegovina
  • Pretraživanje
  • Google translation
 
Rafting
Season 2011
BHmeteo
vatrene ulice
Travel Info Croatia
Mekline
New Age
Conventa
Sarajevo break
Exploring Bosnia and Herzegovina