Zaboravili ste šifru?
Ako još nemate Korisnički račun, možete ga kreirati ovdje.
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
Početna strana arrow Vijesti arrow Bosna i Hercegovina arrow BiH: Vikend iskoristite za rafting na Neretvi

BiH: Vikend iskoristite za rafting na Neretvi

Četvrtak, 02 Rujan 2010
BiH: Vikend iskoristite za rafting na NeretviUkoliko želite aktivno provesti ovaj vikend agencija Exploring BH (www.exploringbosnia.com) vam preporučuje da odete na rafting turu na Neretvi. Raskošna flora i fauna, brojni bukovi oduševit će sve ljubitelje prirode. Neretva, smaragd Hercegovine, teče u dužini od preko 200 km od izvora do ušća u Jadransko more, a gornji tok ove rijeke nudi svima onima koji su željni adrenalina jedan od najuzbudljivijih raftinga u Europi.

Ona je na tom dijelu, od izvora do Konjica puna brzaka, slapova i dubokih virova. Jedna od posebnosti rijeke je što je cijelim gornjim tokom, u dužini od 80 km, pitka. Iz tog razloga ovaj dio rijeke naseljavaju i brojne vrste ribe koje uspjevaju samo u čistim vodama kao što je glavatica i mekousna pastrmka.

Moderno opremljeni timovi su spremni da vas povedu u nezaboravnu rafting avanturu po ovoj rijeci bilo da dolazite prvi put ili ste `profesionalci`, kažu iz agencije Exploring BH. Čitavo spuštanje traje tri do četiri sata, u ovisnosti od sezone.

Budući da tok Neretve usmjeravaju masivi centralnih dinarskih planina Prenja, Crvnja, Bjelašnice i Visočice ona je jedina bh. rijeka koja ne nastavlja tok do svog ušća prema sjeveru već zaobilazeći Prenj kroz duboke kanjone zaokreće prema jugu.

(ekapija.ba)
 
« Prethodna   Sljedeća »
exploring bosnia and herzegovina
  • Pretraživanje
  • Google translation
 
Rafting
Season 2011
BHmeteo
vatrene ulice
Travel Info Croatia
Mekline
New Age
Conventa
Sarajevo break
Exploring Bosnia and Herzegovina